داستانک واقعی6

آن شخص گفت: « ما بدون اجازه رئیس نمی توانیم کتاب شما را پس بدهیم و اصلاً حق نداریم دست به اموال بزنیم».

گفتم: « رئیس شما کجا است».

گفت: « پشت این کوه جایگاه او است » .

لذا من به همراهی آن دزدبه نزد رئیسشان رفتیم، وقتی وارد شدیم دیدم که رئیس دزدها نماز می خواند. موقعی که از نماز فارغ شد آن دزد به رئیس خود گفت:« این عالم یک کتابی بین اموال دارد و آن را می خواهد و ما بدون اجازه‎ی شما نخواستیم بدهیم ».من به رئیس دزدها گفتم: «اگر شما رئیس راهزنان هستید، پس این نماز خواندن چرا؟ نماز کجا؟ دزدی کجا؟ ».

رئیس دزدها گفت: « درست است که منرئیس راهزنان هستم ولی چیزی که هست، انسان نباید رابطه‎ی خود را با خدا به کلّیقطع کند و از خدا تماماً روی گردان شود، بلکه باید یک راه آشتی را باقی گذارد.حالا که شما عالمید به احترام شما اموال را برمی گردانیم ».

و دستور داد همین کار راکردند و ما هم خوشحال با اموالمان به راهمان ادامه دادیم.پس از مدّتی که به کربلا و نجف برگشتم، روزی در حرم امام حسین - علیه السّلام - همان مرد را دیدم که با حالخضوع و خشوع گریه و دعا می کرد. وقتی که مرا دید شناخت و گفت:« مرا می شناسی؟ »

گفتم: « آری! »

گفت: « چون نماز را ترک نکردم و رابطه ام با خدا ادامه داشت، خدا هم توفیق توبه داده و از دزدی دستبرداشتم و هر چه از اموال مردم نزد من بود، به صاحبانشان برگرداندم و هر که را نمیشناختم از طرف آنها صدقه دادم و اکنون توفیق توبه و زیارت پیدا کرده‌ام ».

 

منبع:کتاب پاداشها و کیفرها.

 

تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعکس، کد موسیقی، روزگذر دات کام http://roozgozar.com

 

/ 2 نظر / 29 بازدید
دنیای دانلود

با سلام خدمت شما سايت دنياي دانلود تبليغات ميپذيرد شما ميتوانيد تبليفاتتان را درسايت دنياي دانلود درج کنيد .بهترين جا براي معرفي خودتان و وبلاگتان . تنها با پرداخت 3000تومن براي يک ماه . براي ارسال پول نيازي به عابر بانک نيست . شما ميتوانيد از طريق درگاه اينترنتي به صورت آنلاين پول رو براي ما بفرستيد.

گروه طراحی بهترین سازنده

با سلام برای طراحی بنر و لوگو و هدر و ... به سایت زیر مراجعه کنید . bestmaker.ir با تشکر گروه طراحی بهترین سازنده